AMEA akademik H.Ə. Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun baş direktoru, coğrafiya elmləri doktoru, dosent Zakir Eminovun  sədrliyi ilə  İnstitutun Elmi Şurasının iclası keçirilib.
Gündəlikdə duran “Xəzər dənizinin hidrometeorologiyası” şöbəsinin aparıcı elmi işçisi, c.e.d. Rza Mahmudovun “Azərbaycanda regional iqlim dəyişmələri və təhlükəli hidrometeoroloji hadisələr” və Məzahir Təhməzovun “Azərbaycanın Qarabağ bölgəsinin təbii-coğrafi obyekt adları” adlı monoqrafiyalarının çapa təqdim olunması haqqında məsələlər müzakirə edilib. Hər iki əsərin  çapı haqqında qərar qəbul edilib.
Sonra kadrlar şöbəsinin müdiri Rəsul İsmayılov AMEA Rəyasət Heyətinin qərarına əsasən İnstitutun strukturunda baş verən bəzi dəyişikliklərlə Şura üzvlərini tanış edib.

Состоялось заседание Ученого совета Института Географии. 2021-09-17 13:02:00 / НАУЧНЫЕ СОБРАНИЯ
Заседание Ученого совета Института географии имени Г. Алиева прошло под председательством генерального директора Института, доктора географических наук, доцента Закира Эминова Академик НАНА.
На повестке дня были вопросы публикации монографий ведущего научного сотрудника отдела «Гидрометеорология Каспийского моря», д. г. н. Рзы Махмудова «Региональные климатические изменения и опасные гидрометеорологические явления в Азербайджане» и Мазахира Тахмазова «Названия природных и географических объектов Карабахского региона Азербайджана». Было решено опубликовать обе работы.
Затем, по решению Президиума НАНА, начальник отдела кадров Расул Исмайлов ознакомил членов Совета с некоторыми изменениями в структуре института.