6-11-ci siniflər üçün atlasın yeni nəşri çapdan çıxıb Yan 25, 2022 | 11:01 / YENİ NƏŞRLƏR
Orta ümumtəhsil məktəbləri üçün dərs vəsaiti olan Atlasın yeni nəşri Azərbaycan və rus dilində çapdan çıxıb.
6-11-ci siniflər üçün nəzərdə tutulan dərs vəsaiti Azərbaycan Respublikasının Təhsil  İnstitutu və AMEA akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun Elmi şurasının qərarı ilə tövsiyə və təsdiq edilib. Baş redaktoru mərhum akademik Ramiz Məmmədovun olduğu Atlasın xüsusi məzmununun hazırlanması Coğrafiya İnstitutunun baş direktoru, coğrafiya elmləri doktoru Zakir Eminov və digərlərinə aiddir.
Dərs vəsaiti coğrafi məkan, təbiət, Cəmiyyət və Azərbaycan Respublikası başlıqları ilə 4 hissədən ibarətdir. Coğrafiya fənni üzrə yeni proqram əsasında hazırlanan atlasa Azərbaycanın iqtisadi rayonlarının yeni bölgüsü əsasında əlavə olunan xəritələr daxildir.

Вышло в свет новое издание атласа для 6-11 классов 2022-01-25 11:33:00 / НОВЫЕ ИЗДАНИЯ
Учебник, предназначенный для 6-11 классов, был рекомендован и одобрен решением Ученого Совета Института Образования Азербайджанской Республики и Института Географии имени академика Г.А. Алиева НАНА. Подготовка специального содержания Атласа под редакцией покойного академика Рамиза Мамедова принадлежит генеральному директору Института географии, доктору географических наук Закиру Эминову и другим.
Учебник состоит из 4 частей с разделами: географическое пространство, природа, общество и Азербайджанская Республика. В атлас, подготовленный на основе новой программы по географии, включены карты, прилагаемые на основе нового деления экономических районов Азербайджана.