BDU tələbələri Coğrafiya İnstitutunda təcrübə keçirlər Fev 28, 2022 | 02:02 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
Bakı Dövlət Universiteti və AMEA akad.H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutu arasında davam edən qarşılıqlı əməkdaşlıq əlaqələri çərçivəsində Universitetin coğrafiya fakültəsinin müxtəlif ixtisasdan olan 100-dən çox IY kurs tələbəsi  Coğrafiya İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçir
08.04.2022-ci il tarixinə qədər davam edəcək  müddətdə tələbələr pandemiya dövrünün tələblərinə uyğun olaraq bir neçə qrupa ayrılaraq  İnstitutun şöbələri,  orada aparılan elmi-tədqiqat işləri, alınan nəticələr, müəssisənin yeni nəşrləri ilə tanış olacaq, görkəmli alimlərin mühazirələrini dinləyəcəklər.

Студенты БГУ проходят практику в Институте географии 2022-02-28 14:05:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
В рамках продолжающегося сотрудничества между Бакинским государственным университетом и Институтом географии имени академика Г.А. Алиева НАНА более 100 студентов четвертого курса географического факультета университета проходят стажировку в Институте географии.
В период до 08.04.2022 г. студенты будут разделены на несколько групп в соответствии с требованиями периода пандемии, ознакомятся с подразделениями института, проводимыми там научно-исследовательскими работами, полученными результатами, новыми публикациями учреждения, слушать лекции выдающихся ученых.