Coğrafiya İnstitutunda doktorantların attestasiyası keçirilib May 05, 2022 | 09:05 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AMEA akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunda 5-6 may tarixlərində fəlsəfə və elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktorantların attestasiyası keçirilib.
Doktorantlar İnstitutun baş direktoru, coğrafiya elmləri doktoru Zakir Eminovun əmri əsasında yaradılmış  attestasiya komissiyası qarşısında ötən il ərzində yerinə yetirdikləri işlər  haqqında hesabat veriblər. Doktorantların  fərdi iş planlarında nəzərdə tutulmuş fəaliyyətləri müzakirə edilərək qənaətbəxş hesab edilib və onların  növbəti tədris ilində təhsillərini davam etdirməsi qərara alınıb.

В Институте географии прошла аттестация докторантов Мая 05, 2022 | 09:05 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Аттестация докторантов по подготовке докторов философии и докторов наук состоялась 5-6 мая в Институте географии имени академика Г.А. Алиева НАНА.
Докторанты отчитались перед аттестационной комиссией, созданной приказом генерального директора института, доктора географических наук Закира Эминова, о проделанной работе за прошедший год. Деятельность докторантов, предусмотренная в индивидуальных планах работы, была обсуждена и признана удовлетворительной, и было принято решение продолжить обучение в следующем учебном году.