Coğrafiyaçı alim “Əməkdar elm və təhsil işçisi” fəxri adina layiq görülüb Sen 09, 2022 | 02:09 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
Rusiya Təbiət Elmləri Akademiyası Rəyasət Heyətinin (Beynəlxalq Alimlər, Müəllimlər və Mütəxəssislər Assosiasiyası) qərarı ilə akademik Həsən Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun “Turizm və rekreasiya coğrafiyası” şöbəsinin müdiri, c.ü.f.d., dosent Zaur İmrani “Əməkdar elm və təhsil işçisi” Fəxri adına layiq görülüb.
Bu ad ona elmi nəşrlərinə (Web of Science), layihələrdə iştirakına və elmi yeniliklərinə görə verilib.
Qeyd edək ki, bu ad elm və texnikanın prioritet sahələrinin inkişafında, elmi məktəblərin yaradılmasında, elmi kadrların   yetişdirilməsində və hazırlanmasında xidmətlərinə görə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi olan alimlərə verilir.

Географу присвоено почетное звание «Заслуженный деятель науки и образования». Сен 09, 2022 | 02:09 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
По решению Президиума Российской академии естественных наук (Международной ассоциации ученых, педагогов и специалистов) заведующему отделом «География туризма и рекреации» Института географии имени академика Гасана Алиева, д.ф.г., доценту Зауру Имрани присвоено звание «Почетный работник науки и образования».
Это имя он получил за свои научные публикации (Web of Science), научные инновации и участие в проектах.
Следует отметить, что это название дается ученым со степенью кандидата наук за их заслуги в развитии приоритетных направлений науки и техники, в создании научных школ, в воспитании и подготовке научных кадров.