Coğrafiya İnstitutunda doktorantların attestasiyası keçirilib Noy 14, 2022 | 07:11 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunda  fəlsəfə və elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktorantların attestasiyası keçirilib.
İnstitutun baş direktoru, coğrafiya elmləri doktoru Zakir Eminovun əmri əsasında yaradılmış  attestasiya komissiyası qarşısında elmi rəhbərlərin iştirakı ilə 7 doktorantın keçən il ərzində gördüyü işlər haqqında hesabatı dinlənilib. Doktorantlar keçən müddət ərzində ixtisasları sahəsində oxuduqları ədəbiyyat, nəşr etdikləri məqalələr, konfranslarda və təcrübi işlərdəki iştirakları və s. haqqında məlumat veriblər.
Fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan işlər tam yerinə yetirildiyindən doktorantların növbəti tədris ilində təhsillərini davam etdirməsi qərara alınıb.

В Институте географии прошла аттестация докторантов 2022-11-14 19:23:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Аттестация докторантов на подготовку доктора философии и доктора наук прошла в Институте географии имени академика Г. Алиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики.
Перед аттестационной комиссией, созданной на основании решения генерального директора института, доктора географических наук Закира Эминова, были заслушаны отчеты 7 докторантов о проделанной работе за последний год с участием научных руководителей. Докторанты дали информацию о прочитанной за истекший период литературе, публикациях, участии в конференциях и экспериментальных работах и т.д. в области своей специализации.
Принято решение о том, что докторанты продолжат обучение в следующем учебном году, так как работа, предусмотренная в индивидуальных планах работы, полностью выполнена.