İş yoldaşları Cİ-nin keçmiş əməkdaşını ziyarət ediblər Mart 01, 2023 | 03:03 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun bir qrup əməkdaşı İnstitutun keçmiş əməkdaşı Nərgiz Rəhimbəyovanın 90 illik yubileyini qeyd etmək məqsədi ilə onu yaşadığı pansionatda  ziyarət edib.
Qonaqları və yubilyarı öz iş otağına dəvət edən Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Müharibə və əmək əlilləri üçün pansionatının direktoru Samirə Mehdiyeva  ahıl və əlil şəxslərin rahatlığı, mədəni istirahəti və məşğulluğu üçün Pansionatda hər bir şəraitin yaradıldığını diqqətə çatdırıb, Nərgiz xanıma xoş arzularını bildirib.
İnstitut əməkdaşları gətirdikləri hədiyyələri N.Rəhimbəyovaya təqdim edərək ona İnstitut kollektivinin salamını və təbrikini çatdırıblar, can sağlığı, uzun ömür, xoş əhval-ruhiyyə arzu ediblər.

Коллеги навестили бывшую сотрудницу ИГ Мар 01, 2023 | 03:03 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Группа сотрудников Института географии имени академика Г.Алиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики посетила бывшую сотрудницу института Наргиз Рагимбекову в доме-интернате в связи с празднованием ее 90-летия.
Самира Мехтиева, директор пансионата для инвалидов войны и труда Министерства труда и социальной защиты населения, пригласившая гостей и юбиляра в свой кабинет, отметила, что созданы все условия в пансионате для комфортного, культурного отдыха и трудоустройства пожилых и инвалидов и выразила Наргиз  ханым свои добрые пожелания.
Сотрудники института вручили Н.Рахимбековой привезенные подарки и передали ей привет и поздравления коллектива института, пожелав крепкого здоровья, долгих лет жизни и хорошего настроения.