Doktoranturaya qəbul başlayıb Apr 18, 2023 | 11:04 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
Doktoranturaya sənəd qəbulu Təhsil Mərkəzləşdirilmiş informasiya Sistemi (TMİS) vasitəsilə elektron qaydada həyata keçiriləcək. Doktoranturaya sənəd təqdim etmək istəyən şəxslər Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin portal.edu.az saytına daxil olmalı, orada "Ali və orta ixtisas təhsil müəssisələrinə təhsilalan qeydiyyatı" xidmətini seçərək, təlimatlara uyğun olaraq qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Elmi müəssisə üzrə təyin edilmiş məsul şəxs və doktorantura şöbəsinin əməkdaşı tərəfindən qeydiyyatdan keçən vətəndaşların sənədləri yoxlanılıb təsdiq edilməlidir.
Portal.edu.az vasitəsilə müraciətlərin göndərilməsi cari il 12 aprel tarixindən başlayacaq  və 16 may sənəd qəbulu üçün son tarix sayılacaq.
Doktoranturaya qəbul Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 10 iyul 2010-cu il tarixli 129 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Doktoranturaların yaradılması və doktoranturaya qəbul Qaydalarına əsasən həyata keçirilir. Bu Qaydaların 3.6, 3,7, 3.8 və 3.9-cu bəndlərinin nəzərə alınması vacibdir.
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 10 mart 2023-cü il tarixli 261s nömrəli sərəncamı ilə təsdiq
edilmiş “Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin, elmi müəssisə və təşkilatların 2023-cü il üçün doktorant və dissertant hazırlığı üzrə qəbul planları”ndan çıxarış

Начался прием в докторантуру 2023-04-18 11:05:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Прием документов в докторантуру будет осуществляться в электронном виде через Централизованную информационную систему образования (ЦИСО). Желающим подать документ в докторантуру следует зайти на сайт портала.edu.az Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, выбрать услугу «Регистрация обучающихся в высших и средних учебных заведениях» и зарегистрироваться в в соответствии с инструкциями.
Документы зарегистрированных граждан должны быть проверены и утверждены ответственным лицом научного учреждения и сотрудником докторантуры.
Отправка заявок через Portal.edu.az начнется с 12 апреля текущего года, а крайним сроком приема документов будет считаться 16 мая.
Прием в докторантуру осуществляется в соответствии с «Правилами учреждения докторантуры и приема в докторантуру», утвержденными постановлением № 129 Кабинета Министров Азербайджанской Республики от 10 июля 2010 года. Важно учитывать пункты 3.6, 3.7, 3.8 и 3.9 настоящих Правил.