Baş direktor seysmologiya mövzusunda keçirilən konfransda iştirak edib. İyn 06, 2023 | 03:06 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun  baş direktoru, coğrafiya  elmləri doktoru  Zakir Eminov İyunun 6-da Bakıda “Seysmologiya və mühəndis seysmologiyası” mövzusunda keçirilən VII beynəlxalq konfransda iştirak edib.
Akademiyanın Mərkəzi Elmi Kitabxanasında baş tutan  tədbir Azərbaycan Respublikası Fövqəladə Hallar Nazirliyi (FHN), Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası və AMEA nəzdində Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə keçirilib.
Konfransda AMEA-nın prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli, AMEA Rəyasət Heyətinin üzvləri, AR fövqəladə hallar nazirinin müavini, general-leytenant Etibar Mirzəyev, Türkiyə Elmi və Texnoloji Tədqiqat Şurasının (TÜBİTAK) rəhbəri, professor Hasan Mandal, FHN-in, AR Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin əməkdaşları, bir sıra ali məktəblərin rektorları, Türkiyə, Özbəkistan, Rusiya, İtaliya, ABŞ, Yaponiya, Böyük Britaniya və digər ölkələrdən alimlər, aidiyyəti şəxslər və KİV nümayəndələri iştirak ediblər.

Генеральный директор принял участие в конференции по сейсмологии. Июн 06, 2023 | 03:06 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Закир Эминов, генеральный директор Института географии имени академика Г.Алиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, доктор географических наук Закир Эминов принял участие в VII международной конференции «Сейсмология и инженерная сейсмология», состоявшейся в Баку 6 июня в Центральной научной библиотеке Академии Наук.
Мероприятие было организовано Министерством по чрезвычайным ситуациям Азербайджанской Республики (МЧС), Национальной Академией наук Азербайджана и Республиканским центром сейсмологической службы НАНА.
В конференции приняли участие Президент НАНА, академик Иса Габиббейли, члены Президиума НАНА, заместитель министра по чрезвычайным ситуациям Азербайджанской Республики, генерал-лейтенант Этибар Мирзоев, глава Совета по научно-техническим исследованиям Турции (TUBITAK), Профессор Хасан Мандал, сотрудники МЧС, Государственного Комитета по градостроительству и архитектуре Азербайджанской Республики, ректоры ряда университетов, ученые, соответствующие лица и представители средств массовой информации из Турции, Узбекистана, России, Италии , США, Японии, Великобритании и других стран.