II kurs magistrantı Əliyeva Vüsalə müdafiə edib İyn 14, 2023 | 02:06 / ELMİ İCLASLAR
Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutu Dissertasiya Şurasının iclasında II kurs magistrantı Əliyeva Vüsalə Barat qızı “Acınohur alçaq-dağlığı landşaftlarının dinamikası və ekocoğrafi problemləri” mövzusunda yazdığı dissertasiya işinin müdafiəsi keçirilib.
Professor Rza Mahmudovun sədrliyi ilə keçirilən iclasda dissertant apardığı tədqiqat işi barədə ətraflı məlumat verib.
İxtisaslaşmış Müdafiə Şurası Əliyeva Vüsalənin dissertasiya işini yüksək balla qiymətləndirib və ona fərqlənmə diplomu verilməsi tövsiyyə edilib.

На заседании Диссертационного совета Института географии им. акад. Г.А.Алиева Министерства науки и образования АР состоялась защита диссертации магистранта 2 курса Алиевой Вусалы Барат гызы на тему «Динамика и эколого-географические проблемы ландшафтов Аджинохурского низкогорья».
На совещании под председательством профессора Рзы Махмудова диссертант подробно рассказала о своей научной работе.
Специализированный совет по защите высоко оценил диссертационную работу Алиевой Вусали и рекомендовал присудить ей диплом с отличием.