Cİ əməkdaşı nazirin gənclərlə görüşündə iştirak edib Sen 13, 2023 | 12:09 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
Azərbaycan Respublikası Elm Və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun “Beynəlxalq və İctimaiyyətlə Əlaqələr” şöbəsinin əməkdaşı, azərbaycandilli vikipediyanın patrulu Aida Aslanova gənclər və idman naziri Fərid Qayıbovun gənclərlə görüşündə iştirak edib.
Tədbirdə nazir müavini İndira Hacıyeva və nazirliyin Gənclərlə iş şöbəsinin müdiri Ramil Cabbarov da iştirak ediblər.
Nazir özünün dəstəyi ilə beynəlxalq tədbirlərdə iştirak etmiş gənclərlə görüşündə onların qazandıqları uğurlar, iştirak etdikləri tədbirlər barədə fikir mübadiləsi aparıb.
Aida Aslanova çıxış edərək, vikipediya sahəsində gördüyü işlər, qazandığı uğurlar barədə məlumat verib. Son səfəri – Sinqapurda keçirilmiş Beynəlxalq "Wikimaniya 2023" konfransı haqqında danışarkən, A.Aslanova onun təklifi ilə 2024-cü ildə nəzərdə tutulan türkdilli dövlətlərin vikipediyaçılarının növbəti zirvə görüşünün Bakıda keçiriləcəyini xüsusilə qeyd edib. Natiq çıxışının sonunda  vikipediyaçılara verdiyi dəstəyə görə nazirə öz təşəkkürünü bildirib.

Сотрудница ИГ приняла участие во встрече министра с молодежью 2023-09-13 12:43:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Аида Асланова, сотрудница отдела «Международных и общественных связей» Института географии имени академика Г.А.Алиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, патруль азербайджаноязычной Википедии, приняла участие во встрече Министра молодежи и спорта Фарида Гаибова с молодежью.
В мероприятии также приняли участие заместитель министра Индира Гаджиева и руководитель управления по делам молодежи министерства Рамиль Джаббаров.
На встрече с молодыми людьми, принимавшими участие в международных мероприятиях при его поддержке, министр поделился идеями об их успехах и мероприятиях, в которых они участвовали.
Аида Асланова выступила с речью и рассказала о своей работе и успехах в области Википедии. Говоря о своем последнем визите - Международной конференции "Викимания 2023", проходящей в Сингапуре, А.Асланова особо отметила, что следующий саммит википедистов тюркоязычных стран, запланированный на 2024 год, пройдет в Баку. В завершение выступления спикер поблагодарила министра за поддержку википедистов.