AR Elm və Təhsil Nazirliyinin Akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun Beynəlxalq və İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin əməkdaşı, azərbaycandilli Vikipediyanın patrulu Aida Aslanova “Mərkəzi və Şərqi Avropa dövlətlərinin Vikimediya” (Wikimedia CEE Meeting 2023, WMCEE)” konfransında iştirak edib.
Hər il Mərkəzi və Şərqi Avropa ölkələrində Vikimediya layihələrinin illik hesabatı kimi keçirilən və bu dəfə Gürcüstanın Tbilisi Dövlət Universitetində baş tutan konfransda xarici ölkələrdən 160 nümayəndə - vikipediya istifadəçiləri, Vikimediya fondunun nümayəndələri, stüardlar və s. iştirak edib.
A.Aslanova 3 günlük konfrans müddətində Vikipediya biliklərini təkmilləşdirmək istiqamətində müxtəlif layihələr üzrə keçirilən təqdimat və təlimlərdə iştirak edib. İnstitut əməkdaşı müxtəlif istifadəçi qrupların üzvləri ilə əlaqələr qurub, azərbaycandilli vikipediya üçün planların müzakirəsində, eləcə də gələcəkdə Azərbaycanda keçiriləcək beynəlxalq konfranslar haqqında aparılan fikir mübadiləsində iştirak edib.

Сотрудница CI приняла участие в конференции Викимедиа Окт 02, 2023 | 02:10 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Аида Асланова, сотрудница отдела международных и общественных связей Института географии имени академика Г.А.Алиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, патрульная азербайджанской Википедии, приняла участие в работе «Викимедиа государств Центральной и Восточной Европы» (Wikimedia CEE Meeting 2023, WMCEE).
В конференции, которая проводится каждый год как ежегодный отчет о проектах Викимедиа в странах Центральной и Восточной Европы, приняли участие 160 представителей зарубежных стран – пользователей Википедии, представителей Фонда Викимедиа, стюардов и т.д., и на этот раз она проходила в Грузии, в Тбилисском государственном университете.
В ходе 3-х дневной конференции А.Асланова приняла участие в презентациях и тренингах, проводимых по различным проектам, направленным на улучшение знаний Википедии. Сотрудник института установил связи с членами различных групп пользователей, участвовал в обсуждении планов азербайджаноязычной Википедии, а также в обмене идеями о международных конференциях, которые будут проводиться в Азербайджане в будущем.