Universitet tələbələri coğrafiya İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçirlər Mart 01, 2024 | 05:03 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutu ilə Bakı Dövlət Universiteti arasında bağlanmış əməkdaşlıq müqaviləsinə əsasən hər il olduğu kimi, bu il də Universitet tələbələri istehsalat təcrübəsi keçmək üçün  Coğrafiya İnstitutuna gəliblər.
Fevralın 21-dən etibarən təcrübəyə başlamış  Coğrafiya fakültəsinin 55 nəfər buraxılış kurs tələbəsi mayın 24-dək İnstitutun müvafiq şöbələrində istehsalat təcrübəsi keçəcək, təhsil müəssisəsində əldə etdikləri biliklərini  təcrübi olaraq təkmilləşdirəcəklər.
Tələbələr İnstitutun şöbə və bölmələri, elmi kitabxanası, laboratoriyaları ilə tanış olub, təcrübənin proqramı, görüləcək işlər, müəssisənin strukturu, məşğul olduğu elmi sahələr, İnstitutda aparılan elmi tədqiqat işləri, elmi nailiyyətlər, korifey alimləri, coğrafi problemlər və s. haqqında Təhsil şöbəsinin müdiri dosent Müseyib Yunusov və elmi katib dosent Zərnurə Həmidovdan dəyərli məlumatlar alıblar, verdikləri tövsiyələri dinləyiblər.
3 ay sürən təcrübə müddətində tələbələr tanınmış alimlərin mühazirələrini dinləyəcək, coğrafi bilik və bacarıqlarını artıracaqlar.

Студенты университета проходят производственную стажировку в Институте географии 2024-03-01 17:24:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Согласно договору о сотрудничестве, заключенному между Институтом географии имени академика Г.Алиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики и Бакинским государственным университетом, как и каждый год, студенты университета проходят практику в Институте географии.
55 выпускников географического факультета, приступившие к стажировке с 21 февраля, пройдут производственную практику до 24 мая  в соответствующих отделах института, а также будут совершенствовать свои знания, полученные в учебном заведении.
Студенты ознакомились с отделами и подразделениями института, научной библиотекой, лабораториями, с программой предстоящих работ, структурой учреждения, научными направлениями и научно-исследовательскими работами, проводимыми в институте, научными достижениями известных учёных, географическими проблемами. Они получили ценную информацию от заведующего отделом образования, доцента Мусеиба Юнусова и ученого секретаря, доцента Зарнуры Гамидовой, выслушали их рекомендации.
В ходе 3-месячной стажировки студенты прослушают лекции известных ученых и повысят свои географические знания и навыки.