Coğrafiya İnstitutunda BDU tələbələri üçün təlim keçirilib Apr 25, 2024 | 06:04 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin tədbirlər planına əsasən AR ETN akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunda Azərbaycan Gənc Müəllimlər Assosiasiyası (AGMA) daxilində Gənc Coğrafiya Müəllimləri Birliyi (GCMB) QHT idarə heyətinin sədri, AGMA idarə heyətinin üzvü Samirə Paşazadənin iştirakı ilə istehsalat təcrübəsi keçən tələbələr üçün təlim  təşkil edilib.
Qurum haqqında iştirakçılara məlumat verən Samirə Paşazadə bildirib ki, Gənc Coğrafiya Müəllimləri Birliyinin əsas məqsədi coğrafiya müəllimlərinin birlik əsasında peşəkar səviyyəsinin artırılması, inteqrativliyin təmin olunması, layihələrə cəlb olunaraq təkmilləşdirilməsi və coğrafiya sahəsində gedən yeniliklərlə maarifləndirməyə dəstək verməkdir. Birlik eyni zamanda müvafiq milli “yaşıl artım” platformasının yaradılması və bu platforma vasitəsilə milli “yaşıl artım” forumunun təşkili imkanlarını da nəzərdən keçirir.
Tədbirdə Coğrafiya İnstitutunun icraçı direktoru dosent Zaur İmrani, Təhsil şöbəsinin müdiri dosent Müseyib Yunisov, BDU-nun müəllimi İrkən Rakçiyeva və digərləri iştirak ediblər.

Для студентов БГУ состоялся тренинг в Институте географии 2024-04-25 18:01:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
В соответствии с планом мероприятий Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, для студентов, прошедших производственную практику в Институте географии имени академика Г.Алиева, был организован тренинг в рамках Ассоциации молодых учителей Азербайджана (AGMA), при участии члена правления AGMA, председателя правления НПО, Самиры Пашазаде.
Самира Пашазаде, проинформировавшая участников об учреждении, сообщила, что основная цель Союза Молодых Учителей географии – повышение профессионального уровня учителей географии на основе единства, обеспечение участия в проектах и их улучшение, а также поддержка образования инновациями в области географии. СМУ также рассматривает возможность создания соответствующей национальной платформы «зеленого роста» и организации через эту платформу национального форума «зеленого роста».
В мероприятии приняли участие доцент Заур Имрани, исполнительный директор Института географии, доцент Мусейиб Юнисов, заведующий отделом образования, преподаватель БГУ Иркен Ракчиева и другие.