Alimlər Beynəlxalq konfransda demoqrafiya mövzusunda məruzə ediblər Apr 26, 2024 | 07:04 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun baş direktoru professor Zakir Eminov və  Demoqrafiya və əhali coğrafiyası şöbəsinin böyük elmi işçisi, c.ü.f.d. Etibar Bədəlov 25-27 aprel tarixlərində onlayn formatda keçirilən “Şəhər və onun ətrafi: müasir çağırışlar və perspektivli inkişaf yollari” Beynəlxalq elmi konfransında  iştirak edirlər.
Tədbirin təşkilatçıları M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universiteti,  Belarus Dövlət Universiteti, Qazaxıstan Milli Texniki Tədqiqat Universiteti, Rusiya Memarlıq Və Inşaat Elmləri Akademiyasi  və Rusiya Coğrafiya Cəmiyyətidir.
Zakir Eminov “Azərbaycanın iqtisadi rayonlarında və sosial-iqtisadi mərkəzlərində demoqrafik vəziyyətin dəyişməsi”, Etibar Bədəlov isə “Azərbaycan Respublikasının şəhər aqlomerasiyalarında demoqrafik proseslər”  mövzularında məruzələrlə çıxış ediblər.

Ученые выступили с докладом о демографии на международной конференции Апр 26, 2024 | 07:04 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Профессор Закир Эминов, генеральный директор Института географии имени академика Г. Алиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, д.ф.г.Этибар Бадалов старший научный сотрудник отдела демографии и географии населения, приняли участие в Международной научной конференции «Город и его окрестности: современные вызовы и перспективные пути развития», которая проходит в онлайн-формате 25-27 апреля.
Организаторами мероприятия являются Московский государственный университет имени М.В. Ломоносова, Белорусский государственный университет, Казахстанский национальный исследовательский технический университет, Российская академия архитектуры и строительных наук и Русское географическое общество.
Закир Эминов выступил с докладом на тему «Изменения демографической ситуации в экономических регионах и социально-экономических центрах Азербайджана», а Этибар Бадалов с докладом на тему «Демографические процессы в городских агломерациях Азербайджанской Республики».