Cİ əməkdaşı nazirin gənclərlə görüşündə iştirak edib Sen 11, 2024 | 06:09 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun Beynəlxalq və İctimaiyyətlə Əlaqələr şöbəsinin əməkdaşı Aida Aslanova gənclər və idman naziri Fərid Qayıbovun beynəlxalq tədbirlərdə iştirak etmiş gənclərlə görüşündə iştirak edib.
Aslanova tədbirdə təqdimatla çıxış edərək Polşada keçirilmiş beynəlxalq Vikimaniya konfransı barədə ətraflı məlumat verib, onun ölkəmiz üçün yaratdığı üstünlüklərdən danışıb. Azərbaycanın beynəlxalq arenada daha fəal iştirakının əhəmiyyətini qeyd edən Cİ əməkdaşı Polşada keçirilmiş beynəlxalq Vikimaniya konfransında iştirakının böyük bir təcrübə olduğunu qeyd edib və ona bu imkanı yaratdığı, beynəlxalq tədbirdə iştirak etdiyinə dəstək olduğu üçün nazirə minnətdarlığını bildirib.
Görüş zamanı nazir, gənclərin iştirak etdikləri tədbirlər və əldə etdikləri təcrübələr barədə fikir mübadiləsi apararaq onların fikir və təkliflərini dinləyib, qazandıqları uğurlar münasibətilə gəncləri təbrik edib və onlara gələcək fəaliyyətlərinin davamını arzulayıb.

Сотрудник ИГ участвовала во встрече министра с молодежью 2024-09-11 18:00:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Аида Асланова, сотрудница отдела международных и общественных связей Института географии имени академика Г.А. Алиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, участвовала во встрече министра молодежи и спорта Фарида Гаибова с молодыми люди, участвовавшими в международных мероприятиях.
Асланова выступила на мероприятии с докладом, подробно рассказала о международной конференции Wikimania, проходящей в Польше, и рассказала о преимуществах, которые она создала для нашей страны. Отметив важность более активного участия Азербайджана на международной арене, сотрудница ИГ отметила, что ее участие в международной конференции Wikimania, проходившей в Польше, явилось большим опытом, и выразила благодарность министру за предоставление ей этой возможности и поддержку ее участия в международном мероприятии.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями министра с молодежью о событиях и опыте, полученном молодыми людьми, выслушал их идеи и предложения, поздравил молодых людей с успехом и пожелал им продолжения дальнейшей деятельности.