Coğrafiya İnstitutunda şahmat üzrə yarışlara start verilib Apr 22, 2025 | 05:04 / TƏDBİRLƏR
Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 102-ci ildönümü münasibətilə AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunda Həmkarlar Təşkilatının təşkilatçılığı ilə şahmat idman növü üzrə müəssisədaxili idman turnirinə start verilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan İnstitut Həmkarlar Təşkilatının sədri Kamran Ramazanlı qeyd edib ki, may ayında xalqımız müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin qurucusu  Heydər Əliyevin anadan olmasının 102-ci ildönümünü qeyd edəcək: “Biz Həmkarlar təşkilatı olaraq İnstitutumuzda təşkil etdiyimiz idman turnirini bu fərəhli tarixə həsr edirik. Növbəti idman tədbiri daha bir şərəfli günə - 8 Noyabr Zəfər Gününə həsr ediləcək. Büdcəmizdə idman tədbirlərinə ayrılmış məbləğ 2-yə bölünərək bu tədbirlər zamanı qaliblərin mükafatlandırılmasına sərf olunacaq”. HİK sədri diqqətə çatdırıb ki, mayın 2-də başa çatacaq şahmat turnirinin qalibləri mayın 8-də mükafatlarını ala biləcəklər.
Tədbirdə baş menecer Həmdulla Əliyev, elmi katib c.ü.f.d. Səidə Zeynalova, c.ü.f.d., dosent Ziyafət Ağayev və başqaları çıxış edərək İnstitut əməkdaşları arasında belə bir idman yarışının keçirilməsinin əhəmiyyətini qeyd edib, iştirakçıların hər birinə turnirdə uğurlar diləyiblər.

В Институте географии стартовали шахматные соревнования Апр 22, 2025 | 05:04 / МЕРОПРИЯТИЯ
По случаю 102-й годовщины со дня рождения великого лидера Гейдара Алиева в Институте географии им. акад. Г. Алиева МНОАР стартовал внутриинститутский спортивный турнир по шахматам, организованный Профсоюзной организацией.
Открывая мероприятие вступительной речью, председатель профсоюзной организации института Кямран Рамазанлы отметил, что в мае наш народ будет отмечать 102-ю годовщину со дня рождения Гейдара Алиева, основателя современного независимого Азербайджанского государства: «Мы, как профсоюзная организация, посвящаем этой славной дате спортивный турнир, который организуем в нашем институте. Следующее спортивное мероприятие будет посвящено другому славному дню – 8 ноября, Дню Победы. Сумма, выделенная на спортивные мероприятия в нашем бюджете, будет разделена на 2 и потрачена на награждение победителей в ходе этих мероприятий». Председатель ПК отметил, что победители шахматного турнира, который завершится 2 мая, смогут получить свои призы 8 мая.
На мероприятии присутствовали генеральный директор Хамдулла Алиев, ученый секретарь д.ф.г. Саида Зейналова, д.ф.г., доцент Зияфет Агаев и другие. Выступая, они подчеркнули важность проведения такого спортивного соревнования среди сотрудников института и пожелали каждому из участников успехов в турнире.