Coğrafiya institutunda əməkdaşların yubileyi qeyd edilib Apr 24, 2025 | 11:04 / YUBİLEYLƏR
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutu əməkdaşları - Qurunun hidrologiyası və su ehtiyatları şöbəsinin aparıcı elmi işçisi, c.ü.f.d., dissertasiya şurasının elmi katibi Ziyafət Ağayevin 70 və Kadrlar şöbəsinin müdiri Rəsul İsmayılovun 65 illik yubileyləri qeyd edilib.
Səbəbkarları təbrik edən baş direktor v.i.e. dosent Zaur İmrani onların Coğrafiya İnstitutundakı fəaliyyəti haqqında qısa məlumat verib, İnstitut rəhbərliyi və kollektivi adından ünvanlanmış təbrik məktubu və gül dəstəsini yubilyarlara təqdim edərək onlara möhkəm can sağlığı, işlərində uğurlar arzu edib.
Z.Ağayev və R.İsmayılov çıxış edərək İnstitut rəhbərliyinə və kollektivinə  onlara göstərilən diqqətə görə minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Şöbə müdirləri, prof. Rza Mahmudov, Şamil Əzizov,  HİK sədri Kamran Ramazanlı və Mülki Müdafiə qərargahının rəisi Namazəli Mustafayev də yubilyarları təbrik ediblər, İnstitutun elmi və ictimai fəaliyyətində onlara tükənməz enerji və uğurlar diləyiblər.

В Институте географии отметили юбилей сотрудников Апр 24, 2025 | 11:04 / ЮБИЛЕИ
Состоялось празднование 70-летия ведущего научного сотрудника отдела гидрологии и водных ресурсов Института географии им. акад. Г.Алиева МНОАР Зияфета Агаева и 65-летия начальника отдела кадров Расула Исмаилова.
Поздравляя юбиляров, и.о. генерального директора Института, доц. Заур Имрани дал краткую информацию об их деятельности в Институте географии, вручил юбилярам поздравительное письмо и букет цветов от имени руководства и коллектива института, пожелал им крепкого здоровья и успехов в работе.
З. Агаев и Р. Исмаилов выступили с речами и выразили благодарность руководству и коллективу института за оказанное им внимание.
Заведующие отделами, проф. Рза Махмудов, Шамиль Азизов, председатель Профсоюзного Комитета Камран Рамазанлы и начальник штаба гражданской обороны Намазали Мустафаев также поздравили юбиляров и пожелали им неиссякаемой энергии и успехов в научной и общественной деятельности института.