Doktorant və dissertantların ixtisas doktorluq imtahanları uğurla başa çatıb İyn 24, 2025 | 12:06 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AR Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası Rəyasət Heyətinin 29 sentyabr 2020-ci il tarixli qərarına uyğun olaraq AR ETN-nin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə ixtisas və fərq doktorluq imtahanları keçirilib.
Ümumilikdə 8 doktorant və dissertantların iştirak etdiyi imtahanların keçirilməsi üçün 4 istiqamətdə 5 nəfərdən ibarət komissiya yaradılıb. Bunlar - sədr, İnstitutun baş direktoru v.i.e. coğrafiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Zaur İmrani olmaqla:  1. İqtisadi coğrafiya; 2. Tarixi, siyasi, rekreasiya coğrafiyası; 3.Regional coğrafiya; və 4. Sədr şöbə müdiri, coğrafiya elmləri doktoru Yelena Tağıyeva olmaqla Fiziki coğrafiya və biocoğrafiya, torpaq coğrafiyası, landşaftların geofizikası  və geokimyasıdır.

Успешно завершены экзамены по специальности для докторантов и диссертантов 2025-06-24 12:55:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
В соответствии с решением Президиума Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики от 29 сентября 2020 года в Институте географии имени академика Г. Алиева МНОАР состоялись экзамены по специальности по подготовке доктора философии и на разницу для докторантов.
В экзаменах приняли участие 8 докторантов и диссертантов. Была создана комиссия в составе 5 человек по 4 направлениям. Это: 1. Экономическая география; 2. Историческая, политическая, рекреационная география; 3. Региональная география; и 4. Физическая география и биогеография, география почв, геофизика и геохимия ландшафтов во главе с заведующей кафедрой, доктором географических наук Еленой Тагиевой.