AR ETN Coğrafiya İnstitutu kollektivi Milli Qurtuluş Günü münasibətilə Fəxri xiyabanı ziyarət edib İyn 12, 2026 | 03:06 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
İyunun 12-də Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Coğrafiya İnstitutu PHŞ-nin kollektivi 15 İyun - Milli Qurtuluş Günü münasibətilə Fəxri xiyabanı ziyarət edərək Ümummilli Lider Heydər Əliyevin əziz xatirəsini yad edib.
Ziyarət zamanı institutun əməkdaşları Ulu Öndərin məzarı önünə gül dəstələri qoyub, onun xatirəsinə dərin ehtiramlarını ifadə ediblər. Fəxri xiyabanda   Ümummilli Liderin Azərbaycanın müstəqilliyinin möhkəmləndirilməsi, dövlət quruculuğu və ölkənin hərtərəfli inkişafı istiqamətində göstərdiyi misilsiz xidmətlər böyük minnətdarlıq hissi ilə anılıb.
Qeyd olunub ki, Heydər Əliyevin müəyyənləşdirdiyi siyasi kurs Azərbaycanın tərəqqisinin və dövlətçilik ənənələrinin əsasını təşkil edir, Milli Qurtuluş Günü isə xalqımızın taleyində mühüm dönüş nöqtəsi kimi tarixə düşüb.

12 июня коллектив Института географии Публичного юридического лица при Министерстве науки и образования Азербайджанской Республики посетил Аллею почётного захоронения по случаю 15 Июня - Дня национального спасения, почтив светлую память Общенационального лидера Гейдара Алиева.
В ходе посещения сотрудники института возложили цветы к могиле Великого лидера и выразили глубокое уважение к его памяти. В Аллее почётного захоронения с чувством большой благодарности были отмечены выдающиеся заслуги Общенационального лидера в укреплении независимости Азербайджана, государственном строительстве и всестороннем развитии страны.
Было подчеркнуто, что политический курс, определённый Гейдаром Алиевым, составляет основу прогресса Азербайджана и его государственнических традиций, а День национального спасения вошёл в историю как важнейший поворотный момент в судьбе азербайджанского народа.