Vladiqafqazda dəyirmi stol May 21, 2015 | 09:05 / TƏDBİRLƏR
Mayın 19-da  Rusiya Federasiyası  Şimali Osetiya (Alaniya) Respublikasının paytaxtı Vladiqafqaz şəhərində YUNESKO-nun  RF Şimali Qafqaz respublikalarının təşkilatçılığı ilə “İnsan və biosfer” mövzusuna həsr olunmuş Beynəlxalq Dəyirmi Stol keçirilib. Tədbirdə Kabardin-Balkar, Şimali Osetiya (Alaniya) və Dağıstan respublikalarından, eləcə də Krasnodar və Stavropol vilayətlərindən mütəxəssislər iştirak ediblər.
Dəyirmi Stolda  respublikamızı AMEA H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun əməkdaşı, c.ü.f.d. Məhərrəm Həsənov təmsil edib. O, “Azərbaycanda iqlim dəyişmələri və onun mühafizə edilən biosfer obyektlərinə təsiri” adlı məruzə ilə çıxış edib.
Tədbirdə  YUNESKO-nun “İnsan və biosfer” proqramının rəhbəri M.K.Qodt, MAB-6 qrupunun rəhbəri A.N.Qunya və başqa alim və mütəxəssislər mövzu ətrafında çıxışlar ediblər.

Круглый стол во Владикавказе 2015-05-21 21:26:00 / МЕРОПРИЯТИЯ
19 мая, в столице  Северо-Осетинской республики (Алания) Российской Федерации Владикавказе был проведен Международный круглый стол ЮНЕСКО по теме «Человек и биосфера», организованный северокавказскими республиками РФ. На мероприятии участвовали специалисты из Кабардино-Балкарской, Северо-Осетинской (Алании) и Дагестанской республик, а также Краснодарского и Ставропольского краев. На заседании Круглого Стола нашу республику представлял сотрудник Института Географии им. Г.Алиева НАНА д.ф.п.г. Магеррам Гасанов. Он выступил с докладом «Климатическое изменение в Азербайджане и его влияние на защищаемые объекты биосферы».
По обсуждаемой теме высказались руководитель программы ЮНЕСКО «Человек и биосфера» М.К.Годт, руководитель группы МАБ-6 А.Н.Гунья и другие специалисты.