R.Məmmədov ÇXR-ə dəvət olunub Sen 22, 2015 | 12:09 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AMEA Coğrafiya İnstitutunun direktoru, Azərbaycan Coğrafiya Cəmiyyətinin prezidenti, akademik Ramiz Məmmədov oktyabrın 9-dan 12-dək Asiya Coğrafiya Cəmiyyətinin (ACC) Çin Xalq Respublikasının Şanxay şəhərində keçiriləcək konfransının açılış mərasimində iştirak etmək üçün dəvət olunub.
Akademik həmin tədbirdə “Azərbaycanda coğrafi tədqiqatlar” mövzusunda məruzə ilə çıxış edəcək.
ACC-nin prezidenti, professor Guyou Zang tərəfindən imzalanmış dəvətnamədə XXI əsrin əvvəllərindən başlayaraq Asiyanın sürətli inkişafı, onun dünya miqyasında vacib iqtisadi və mədəni yüksəlişi, bu istiqamətdə coğrafiyaçıların rolu qeyd olunur və bu qurumun azərbaycanlı həmkarları ilə əməkdaşlıq arzusunda olduğu bildirilir.

Конференция в Китае Сен 22, 2015 | 12:09 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Президент Географического Общества, академик Рамиз Мамедов, приглашен выступить с докладом «Географические исследования в Азербайджане» на церемонии открытия конференции Азиатского Географического Общества 9-12 октября 2015 года в г. Шанхай, Китайской Народной Республике.
В приглашении, подписанном президентом организации, проф. Занг Гую, сказано о быстром развитии Азии с начала ХХI века. Отмечен высокий рост  экономики и культуры в мировом масштабе, а также большая роль в этом географов и их желание сотрудничать с азербайджанскими коллегами. Все расходы, связанные с поездкой будут оплачены приглашающей стороной.