Elmi şuranın iclası Okt 07, 2015 | 11:10 / ELMİ İCLASLAR
Akademik Ramiz Məmmədovun sədrliyi ilə  oktyabrın 7-də Coğrafiya İnstitutunun Elmi Şurasının iclası keçirildi. Direktor müavini, AMEA-nın müxbir üzvü Elbrus Əlizadə doktoranturaya qəbul və fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün proqram və test tapşırıqlarının tərtibi haqqında məlumat verdi.
Sonra elmi katib Luiza Salayeva Cİ-nin elmi-tədqiqat şöbələrinin  2015-ci ildəki elmi və elmi-təşkilatı fəaliyyətini əks etdirən illik hesabatı haqqında məlumat verdi, qeyd etdi ki,  şöbələr  illüstrasiya materialları əks olunmaqla informasiya hesabatlarını oktyabrın 20-dək təqdim etməlidirlər.

Заседание Ученого совета Окт 07, 2015 | 11:10 / НАУЧНЫЕ СОБРАНИЯ
Состоялось заседание Ученого Совета. Заместитель директора, член-корр. НАНА Ельбрус Ализаде сообщил о составлении тестовых заданий и программ для поступления в докторантуру и получения степени доктора философии.
Затем ученый секретарь Института, Луиза Салаева,  проинформировала о годовом отчете, отражающем научную и научно-организационную деятельность  научно-исследовательских отделов Института Географии в 2015 году. Она отметила, что информационные отчеты с иллюстрационными материалами нужно представить до 20 октября.