Noyabrın 15-də akademik Ramiz Məmmədovun sədrliyi ilə AMEA akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutu Elmi şurası ilə Elmi seminarının birgə iclası keçirilib.
C.ü.f.d. Rafiq Verdiyev “Avropa Birliyinin su çərçivə direktivinə uyğun hidroloji təsnifat sistemi (Gəncəçay-Zurnabad məntəqəsi misalında)” mövzusunda məruzə edib.
Sonra Geomorfologiya və təbii risklər şöbəsinin rəhbəri, c.ü.e.d. Hüseyn Xəlilovun “Геоморфологические очерки” adlı kitabının çapa təqdim edilməsi üçün müzakirələr aparılıb.
Cİ-nin elmi işlər üzrə direktor müavini, c.ü.f.d. Məhərrəm Həsənov “Türk dünyasının coğrafiyası” kitabının hazırlanması haqqında məlumat verib.

Научное собрание ИГ проведено 15 ноября Ноя 15, 2017 | 03:11 / НАУЧНЫЕ СОБРАНИЯ
15 ноября состоялось совместное заседание Научного семинара и Ученого совета Института Географии  им. акад. Г.Алиева НАНА, под председательством академика Рамиза Мамедова.
Д.ф.г. Рафик Вердиев сделал доклад по теме « Гидрологическая система классификации соответственно водной рамочной директиве Европейского Союза (на примере населенного пункта Гянджачай-Зурнабад)».
Затем было обсуждение книги «Геоморфологические очерки» руководителя отдела Геоморфологии и природных рисков д.г.н. Гусейна Халилова для представления к печати.
Заместитель директора по науке, д. ф. г. Магеррам Гасанов проинформировал о подготовке книги «География тюркского мира».