Tələbələr Cİ-də istehsalat təcrübəsinə başladılar Fev 19, 2018 | 02:02 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
Bakı Dövlət Universiteti ilə AMEA ak. H.Ə.Əliyev ad. Coğrafiya Institutu arasında Cİ nəzdində BDU Coğrafiya fakültəsi Elm və Tədris Mərkəzinin yaradılması barədə bağlanmış müqaviləyə  əsasən  fevralın 19-dan etibarən BDU coğrafiya fakültəsinin IV kurs tələbələri Coğrafiya İnstitutunda istehsalat təcrübəsinə başlayıblar.
4 qrupdan ibarət 100 tələbə təcrübə rəhbərləri Firuzə Ağayeva, Müseyib Yunusov və  Əlipaşa Nəbiyevin nəzarəti altında martın  29-dək ixtisasa uyğun olaraq İnstitutun əlaqədar şöbələrində təcrübə keçəcəklər.

Студенты проходят производственную практику в ИГ 2018-02-19 14:16:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Согласно договору, заключенному между Бакинским Государственным Университетом и Институтом Географии им. акад. Г.Алиева НАНА о создании Научного и Учебного Центра факультета Географии БГУ при ИГ, студенты IV курса географического факультета БГУ приступили к производственной практике в Институте Географии.
Четыре группы из 100 студентов пройдут практику до 29 марта в различных отделах Института по соответствующим специальностям под руководством педагогов по практической работе - Фирузы Агаевой, Мусеиба Юнусова и Алипаши Набиева.