Elmi işçi urbanizasiya məsələlərinə dair konfranslarda çıxış edib Noy 27, 2019 | 04:11 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AMEA akad. H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun əməkdaşı, Demoqrafiya və əhali coğrafiyası şöbəsinin böyük elmi işçisi, c.ü.f.d. Etibar Bədəlov noyabrın 21-dən 23-dək Moskvada keçirilən “Rusiya və Avropada urbanizasiya və regional inkişaf” mövzusunda 2-ci elmi-praktik konfransda iştirak edib.
Rusiya Xalqlar Dostluğu Universitetinin təşkil etdiyi tədbirdə E.Bədəlov “Azərbaycanda urbanizasiya proseslərinin demoqrafik aspektləri” adlı təqdimatla çıxış edib.
Elmi işçi həmçinin 12-17 noyabr tarixlərində Rusiyanın Ulan-Ude şəhərində keçirilən “Təbii inqilab regional səpgidə: əyalət şəhərlərinin timsalında” konfransında “Azərbaycanda urbanizasiya və suburbanizasiya” mövzusu ilə məruzə edib.

Научный сотрудник выступил на конференциях с докладами по вопросам урбанизации 2019-11-27 16:49:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Сотрудник Института географии, старший научный сотрудник отдела Демографии и географии населения, д.ф.г. Этибар Бадалов, с 21 по 23 ноября участвовал во Второй научно-практической конференции «Урбанизация и региональное развитие в России и Европе», проведенной в Москве.
На мероприятии, организованном Российским Университетом Дружбы Народов, Э.Бадалов выступил с докладом на тему «Демографические аспекты процессов урбанизации в Азербайджане».
Исследователь также выступил на тему «Урбанизации  и субурбанизация в Азербайджане» в Улан-Удэ РФ 12-17 ноября на конференции, посвященной «Естественной революции в региональном аспекте: на примере областных городов».