Almaniya Universiteti ilə əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb Dek 05, 2019 | 10:12 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası  akad. H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutu ilə Almaniyanın Justus Libix adına Gisen Universitetinin Coğrafiya Departamenti arasında anlaşma memorandumu imzalanıb.
Memoranduma əsasən hər iki qurum aşağıda birgə tədqiqat fəaliyyəti, tədris və tədqiqatla bağlı doktorant və tələbələrin mübadiləsi, elmi nəşrlər və məlumatların, eləcə də tədqiqat, mühazirə və müzakirələr üzrə heyət üzvlərinin mübadiləsi nəzərdə tutulur.
Sənədi Coğrafiya İnstitutunun direktoru, akademik Ramiz Məmmədov və Justus Libix adına Gisen Universitetinin Coğrafiya Departamentinin rəhbəri Prof. Dr. Andreas Dittmann imzalayıblar.

Подписан меморандум о сотрудничестве с Университетом Германии Дек 05, 2019 | 10:12 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Подписан  меморандум о сотрудничестве между Институтом Географии им. акад. Г.Алиева НАНА и Гисенским Университетом Германии имени Юстуса Либиха.
Согласно меморандуму, обе организации будут участвовать в совместной исследовательской, преподавательской деятельности, обмене докторантами и студентами, научными публикациями и информацией.
Документ был подписан директором Института Географии, академиком Рамизом Мамедовым и руководителем Департамента Географии Гисенского Университета проф. Др. Андреасом Дитманном.