Cİ-də magistrantlar üçün distant dərslər təşkil olunub Apr 06, 2020 | 11:04 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AMEA akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunda AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin  “AMEA-nın magistrantları üçün distant tədrisin təşkil edilməsi haqqında” sərəncamına uyğun olaraq, təsdiqlənmiş dərs cədvəlinə əsasən I və II kurs magistrantları üçün təşkil olunmuş  distant  dərslər uğurla davam edir.
İnstitutda 3 ixtisas üzrə 5 magistr təhsil alır: onlardan üçü 1- ci kursda, ikisi 2-ci kursdadır.  Mühazirələrin elektron mətnləri  e-mail və ya vatsap vasitəsilə təhsil alanlara çatdırılır.
Distant dərslər İnstitit rəhbərliyi və Təhsil şöbəsinin nəzarəti altında həyata keçirilir və dərslərin gedişatı haqqında AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və Təhsil idarəsinə mütəmadi olaraq məlumat verilir.

Организованы дистанционные занятия для магистрантов ИГ 2020-04-06 23:17:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
В Институте Географии им. акад. Г. Алиева НАНА успешно продолжаются занятия для магистрантов I и II курсов по утвержденному расписанию, согласно распоряжению президента АН Азербайджана, акад. Рамиза Мехтиева, об «Организации дистанционных занятий для магистрантов НАНА».
В институте учатся 5 магистров по 3 специальностям: трое из них на 1 курсе, двое на 2 курсе. Электронные тексты лекций доставляются студентам по электронной почте или вотсапу.
Дистанционные занятия проводятся под контролем руководства  Института и Отдела образования, а о ходе занятий регулярно сообщается в Департамент науки и образования Президиума НАНА.