Xəzər dənizinin suyundan istifadə ilə bağlı təkliflər hazırlanacaq İyl 28, 2020 | 04:07 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
Alternativ mənbələrdən, o cümlədən qrunt, təmizlənmiş tullantı, kollektor-drenaj sularından, balıqçılıq təsərrüfatlarında istifadə olunan sulardan və Xəzər dənizinin suyundan istifadə ilə bağlı təkliflər Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinə təqdim ediləcək.
Bu, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2020-ci il 27 iyul tarixli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Su ehtiyatlarından səmərəli istifadənin təmin edilməsinə dair 2020–2022-ci illər üçün Tədbirlər Planı”nda əksini tapıb.
İş 2020-ci ilin avqust-oktyabr aylarında AMEA, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, “Azmelsutəsərrüfat” ASC, “Azərsu” ASC və yerli icra hakimiyyəti orqanları tərəfindən həyata keçiriləcək.

Будут подготовлены предложения по использованию вод Каспийского моря 2020-07-28 04:27:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
В Кабинет Министров Азербайджанской Республики будут представлены предложения по использованию альтернативных источников, включая подземные воды, очищенные сточные воды, воду, используемую в рыболовстве и воды Каспийского моря.
Это отражено в «Плане действий на 2020-2022 годы по обеспечению эффективного использования водных ресурсов», утвержденном Указом Президента Азербайджанской Республики от 27 июля 2020 года.
Работы будут проводиться в августе-октябре 2020 года АН Азербайджана, Министерством экологии и природных ресурсов, ОАО “Азмелсутасарруфат”ОАО, “Азерсу”.