Azərbaycan Prezidentinə müraciət Noy 04, 2020 | 03:11 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AMEA akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun direktoru və Azərbaycan Coğrafiya Cəmiyyətinin prezidenti, akademik Ramiz Məmmədov ACC-nin çoxsaylı  üzvləri adından Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevə məktub göndərib.
Azərbaycan Coğrafiya Cəmiyyətinin çoxsaylı üzvləri adından
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan,
cənab İlham Əliyevə
MÜRACİƏT
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan, cənab İlham Əliyev!
Sizin rəhbərliyinizlə  aparılan hərbi əməliyyatlarda əldə olunan uğurlar Azərbaycan Coğrafiya Cəmiyyətinin çoxsaylı üzvlərinin hədsiz sevincinə səbəb olmuşdur. Bu sevinci bizə bəxş etdiyiniz üçün Sizə sonsuz dərəcədə minnətdarlığımızı ifadə edirik.
Şanlı ordumuzun cəbhədəki uğurları, həmçinin informasiya mübarizəsinə rəhbərlik etməyiniz bizi qürurlandırır. Sizin xarici media mənsublarına verdiyiniz müsahibələr sağlam, dərin, məntiqi düşüncələrinizin təzahürüdür.
Coğrafi məkan baxımından döyüşlərin aparılmasının taktiki gedişləri qürurvericidir. Düşmən gözləmədiyi iqtiqamətlərdən ağır məğlubiyyətə uğramışdır.
Azad olunmuş torpaqlarımızın zəngin təbii sərvətləri respublikamızın iqtisadi, siyasi və mədəni cəhətdən daha da güclənməsinə səbəb olacaqdır.
Azadlıq uğrunda mübarizədə şəhidlərimiz və yaralılarımız da vardır. Allah şəhidlərimizə rəhmət etsin, yaralılarımıza da şəfa versin!
Cənab prezident, Sizi əldə olunmuş qələbələr münasibəti ilə təbrik edir və can sağlığı arzu edirik! Azərbaycan coğrafiyaçıları Sizinlədir.

Обращение Президенту Азербайджана 2020-11-04 15:31:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Директор Института географии имени академика Г.А. Алиева НАНА и президент Азербайджанского географического общества, академик Рамиз Мамедов направил письмо Президенту Азербайджанской Республики, Верховному главнокомандующему Ильхаму Алиеву от имени многочисленных членов АГО.
ОБРАЩЕНИЕ
Президент Азербайджанской Республики, Верховный Главнокомандующий господин Ильхам Алиев!
Успех военных действий под вашим руководством вызвал большую радость у многих членов Азербайджанского географического общества. Выражаем вам бесконечную благодарность за то, что подарили нам эту радость.
Мы гордимся успехами нашей славной армии на фронте, а также вашим руководством информационной борьбой. Ваши интервью с представителями зарубежных СМИ - это проявление вашего здравого, глубокого, логического мышления.
С географической точки зрения тактический ход сражений вызывает гордость. Противник сильно разбит на неожиданных направлениях.
Богатые природные ресурсы наших освобожденных земель еще больше укрепят нашу республику в экономическом, политическом и культурном плане.
У нас также есть шехиды и раненые в борьбе за свободу. Да помилует Господь наших мучеников и исцелит наших раненых!
Господин Президент, поздравляем Вас с победами и желаем Вам здоровья! Азербайджанские географы с Вами.