Cİ əməkdaşları Qarabağ qazisini ziyarət ediblər Fev 09, 2021 | 02:02 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AMEA akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun əməkdaşları Həmkarlar Təşkilatının  təşəbbüsü ilə  Qarabağ qazisinin ailəsinə dəstək olublar.
Qazi Anar Məmmədzadənin anası ilə görüşən ziyarətçilər Vüsalə xanımdan oğlunun Füzuli istiqamətində gedən döyüşlərdə ağır yaralandığını və hazırda xəstəxanada müalicə aldığını öyrəniblər. Anarla  telefon  əlaqəsi saxlayan qonaqlar onun qayğıları ilə maraqlanıb, onun kimi döyüşlərdə  igidlik göstərən qəhrəman vətən övladları ilə qürur duyduqlarını bildiriblər və bütün qazilərimizin tezliklə sağlam həyata qovuşmalarını arzu ediblər.
Anar və anası  onlara göstərilən diqqət və dəstəyə görə institut kollektivinə dərin minnətdarlığını bildiriblər. Ziyarətə gələnlər, öz növbəsində, Vətənin varlığı uğrunda canlarını qurban verməyə hazır olan igid oğullara, onların doğmalarına hər zaman borclu olduqlarını dilə gətiriblər.

Сотрудники ИГ посетили ветерана войны Фев 09, 2021 | 02:02 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
По инициативе профсоюза сотрудники Института географии им. Академика Г.А. Алиева НАНА поддержали семью карабахского ветерана.
Посетители, которые встречались с матерью Гази Анара Мамедзаде, узнали от Вусалы ханым, что ее сын был серьезно ранен в ходе боевых действий в направлении Физули и в настоящее время находится на лечении в больнице. Гости, позвонившие Анару, поинтересовались его проблемами, сказали, что гордятся героическими сыновьями Отечества, которые храбро сражались, как он, и пожелали всем нашим ветеранам скорейшего выздоровления и здоровой жизни в дальнейшем.
Анар и его мама выразили огромную благодарность коллективу института за внимание и поддержку. Гости, в свою очередь, выразили свою признательность отважным воинам нашей страны за их готовность пожертвовать своей жизнью ради мира.