İcraçı direktor Qazaxıstanda ezamiyyətdə olub İyn 21, 2023 | 02:06 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
14-16 iyun 2023-cü il tarixlərində Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H. Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun icraçı direktoru, c.ü.f.d., dosent Zaur İmrani Qazaxıstanın Almatı şəhərində keçirilən “X Beynəlxalq Türk dünyası Araşdırmaları Simpozimu”nda iştirak edib.
Qazax Dövlət Qızlar Pedaqoji Universitetinin ev sahibliyi etdiyi simpoziumda Z.İmrani “Müasir müәllim:  statusu, vәzifәlәri, kompetensiyaları” adlı məruzə ilə çıxış edib. Tədbirin açılışında fəxri qonaq kimi iştirak edən Z.İmrani “Xatirə dəftərinə” ürək sözlərini yazıb.
Səfər çərçivəsində icraçı direktor Abay adına Qazax Milli Pedaqoji Universitetinin Akademik işlər departamentinin direktoru, professor Xayrulla Janbekovla görüşərək fikir mübadiləsi aparıb.
Səfərin son günü dosent Zaur İmrani “ən yaxşı dövlət təhsil müəssisəsi” müsabiqəsinin qalibi, “Jana Qasır (Yeni əsr)” adlı gimnaziyanın rəhbərliyi, müəllim və şagird heyəti ilə görüşüb. Qarşılıqlı fikir mübadiləsindən sonra Coğrafiya İnstitutu ilə gimnaziya arasında memorandum imzalanması və onlayn tədbirlərin həyata keçirilməsi barədə razılığına gəlinib. Daha sonra gimnaziyada təşkil olunmuş yay məktəbi ilə əyani tanışlıq baş tutub.

Исполнительный директор находился в командировке в Казахстане 2023-06-21 14:02:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
14-16 июня 2023 года исполнительный директор Института географии имени академика Г.Алиева Министерства науки и образования, доцент Заур Имрани принял участие в «X Международном симпозиуме по изучению тюркского мира», состоявшемся в г.Алматы, Казахстан.
На симпозиуме, организованном Казахским государственным женским педагогическим университетом, З.Имрани выступил с докладом на тему «Современный учитель: статус, обязанности, компетенции». З.Имрани, принявший участие в открытии мероприятия в качестве почетного гостя, написал свои пожелания в «Памятной тетради».
В рамках визита исполнительный директор встретился с профессором Хайруллой Жанбековым, директором Департамента по учебной работе Казахского национального педагогического университета имени Абая.Состоялся обмен мнениями.
В последний день поездки доцент Заур Имрани встретился с руководством, учителями и учащимися гимназии «Джана Гасир (Новый век)», победителя конкурса «Лучшее государственное учебное заведение». После взаимного обмена мнениями Институт географии и гимназия договорились подписать меморандум и провести онлайн-мероприятия. Позже состоялось наглядное знакомство с организованной в гимназии летней школой.