Cİ əməkdaşları seçkilərdə müşahidəçi qismində iştirak ediblər Sen 02, 2024 | 04:09 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun əməkdaşları  - ilk ərazi təşkilatının sədr müavini Məhbubə Fətullayeva,  Həlimə Əhmədzadə, Məhsəti Cəfərova, Turanə Hüseynova və Vüsalə Rəsulzadə Milli Məclisə seçkilərdə müşahidəçi qismində iştirak ediblər.
Müşahidəçilər 16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsinin 23, 24, 30, 40 34 saylı seçki məntəqələrində seçki məntəqələrində yaradılan şəraiti, səsvermə prosesini, seçki prosesinin şəffaf və düzgün keçirilməsini diqqətlə izləyiblər.
Əməkdaşlarımız tərəfindən hazırlanan hesabatda, seçki prosesində ciddi pozuntu halları qeydə alınmadığı, bütün prosesin qanunvericiliyə uyğun şəkildə aparıldığı vurğulanıb.
Qeyd edək ki, əməkdaşlarımızın müşahidə fəaliyyəti müvafiq qaydalara və qanunvericiliyə tam uyğun şəkildə həyata keçirilib.

В выборах в Милли Меджлис в качестве наблюдателей приняли участие сотрудники Института географии имени академика Г.Алиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики - заместитель председателя первичной территориальной организации Махбуба Фатуллаева, Халима Ахмедзаде, Махсати Джафарова, Турана Гусейнова и Вусала Расулзаде.
Наблюдатели тщательно следили за условиями, созданными на избирательных участках, за ходом голосования, а также за прозрачностью и корректностью проведения избирательного процесса на избирательных участках № 23, 24, 30, 40, 34 второго Ясамальского избирательного округа № 2. 16.
В отчете, подготовленном нашими сотрудниками, было подчеркнуто, что серьезных нарушений в избирательном процессе не зафиксировано, и весь процесс прошел в соответствии с законом.
Следует отметить, что наблюдательная деятельность наших сотрудников осуществлялась в полном соответствии с соответствующими правилами и законодательством.