Cİ əməkdaşları Beynəlxalq konfransda çıxış ediblər Apr 30, 2019 | 02:04 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
Aprelin 26-da AMEA akad. H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun əməkdaşları - İnsan coğrafiyası istiqamətinin rəhbəri, coğrafiya elmləri doktoru Zakir Eminov, Demoqrafiya və əhali şöbəsinin böyük elmi işçiləri, coğrafiya üzrə fəlsəfə doktorları Etibar Bədəlov və Hicran Tahirova, Tibbi coğrafiya şöbəsinin kiçik elmi işçisi Turanə Hüseynova və İnstitutun doktorantı Bəyimxanım Hüseynova  Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş “Dayanıqlı  inkişaf məqsədləri: mövcud vəziyyət və perspektivlər” mövzusunda keçirilən Beynəlxalq elmi-praktik konfransda iştirak etmişlər.
Z.Eminov, B.Hüseynova “Ölkənin davamlı inkişafının regional-coğrafi problemləri”, H.Tahirova “Azərbaycanda kənd əhalisinin yaş strukturunu formalaşdıran demoqrafik amillər”, E. Bədəlov  “Azərbaycanın  şəhər  yerlərində  davamlı  insan inkişafının demoqrafik aspektləri”, T.Huseynova  “Dağlıq-Şirvan iqtisadi rayonunda sosial xidmət sahələrinin ərazi təşkili və inkişafı” adlı məruzələrlə çıxış etmişlər.

Сотрудники ИГ выступили на Международной Конференции 2019-04-30 14:04:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
26 апреля сотрудники Института географии им. акад. Г. Алиева НАНА – заведующий отделом географии человека, д.г.н. Закир Эминов, старший научный сотрудник отдела Демографии и Народонаселения, д.ф.г. Этибар Бадалов и Хиджран Таирова, младший научный сотрудник отдела Медицинской Географии Турана Гусейнова и докторант Института Бейимханым Гусейнова - приняли участи в Международной научно-практической конференции «Цели  устойчивого развития: текущая ситуация и перспективы», посвященной 96-летию Гейдара Алиева.
З. Эминов, Б. Гусейнова выступили с докладом на тему « Регионально-географические проблемы устойчивого развития страны», Х. Таирова «Демографические факторы, формирующие возрастную структуру сельского населения Азербайджана», Э. Бадалов «Демографические аспекты устойчивого развития человека в городах Азербайджана», Т.Гусейнова «Территориальная организация и развитие социальных служб в Горно-Ширванском экономическом районе.