İnsan coğrafiyasına dair konfransın materialları nəşr edilib Yan 23, 2020 | 01:01 / YENİ NƏŞRLƏR
AMEA akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutu, Azərbaycan Coğrafiya Cəmiyyəti  və Rusiya İctimai Coğrafiyaçıları Assosiasiyasının  “Azərbaycanda və Rusiyada insan coğrafiyası: XXI əsrdə inkişafın əsas yolları” adlı toplu nəşr olunub.
Kitabın baş redaktoru akademik Ramiz Məmmədov, elmi redaktoru coğrafiya üzrə elmlər doktoru Zakir Eminovdur, redaksiya heyəti  coğrafiya üzrə elmlər doktorları H.A.Xəlilov və R.M.Qaşqay, coğrafiya üzrə fəlsəfə doktorları M.C.İsmayılov, İ.Ə.Quliyev, dosentlər N.H.Əyyubov, Z.T.İmrani və kənd təsərrüfatı üzrə fəlsəfə doktoru Ə.A.Əliyevdən ibarətdir.
Kitabda 10-14 may 2018-ci ildə Bakı şəhərində keçirilmiş Azərbaycan və Rusiya ictimai coğrafiyaçılarının beynəlxalq konfransının materialları toplanmışdır. Konfransda “İctimai coğrafiya” elminin (İnsan coğrafiyası) qarşısında duran vəzifələr, onların hazırda yerinə yetirilməsinin vəziyyəti, elmi tədqiqatların prioritet istiqamətləri, onların həlli yolları müzakirə edilmişdir.
Müzakirə edilən məsələlərə həsr edilmiş toplu elmi işçilər, magistrlər, tələbələr və geniş oxucu kütləsi üçün maraqlı olacaqdır

Опубликованы материалы конференции по Географии человека 2020-01-23 13:32:00 / НОВЫЕ ИЗДАНИЯ
Институт Географии им. акад. Г..Алиева НАНА, Азербайджанское географическое общество и Российская ассоциация общественных географов опубликовали сборник «Общественная География в Азербайджане и России: приоритеты развития в XXI столетии».
Главный редактор книги – академик Рамиз Мамедов, научный редактор- доктор географических наук Закир Эминов, редакционная коллегия- доктора географических наук Г.Халилов и Р.Гашкай, д.ф.г. М.Исмайлов, И.Гулиев, доценты- Н.Эюбов, З.Имрани и д. ф. с/х. н. А Алиев.
В книге собраны материалы международной конференции общественных географов Азербайджана и России, состоявшейся 10-14 мая 2018 года в Баку. На конференции обсуждались проблемы, стоящие перед «Общественной географией», ход реализации, приоритетные направления научных исследований и пути их решения.