Maliyyə imkanları üzrə vebinar təşkil edilir Sen 15, 2020 | 02:09 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
Horizon-2020 Green Deal Call Proqramı çərçivəsində Şərq Tərəfdaşlığı ölkələri üçün maliyyə imkanları üzrə vebinar təşkil  edilir.
İlk virtual Green Deal təlimi 18 sentyabr 2020-ci il tarixində saat 12.00-da başlayacaq.
Avropa Komissiyası Şərq Tərəfdaşlığı (ŞT) ölkələrinin Avropa İttifaqı Çərçivə Proqramlarında və Avropa Tədqiqat Sahəsində (ERA) uğurlu iştirakını dəstəkləyir. Bu səbəbdən, ŞT ölkələrindən olan tədqiqatçılara və innovasiya sahəsindəki mütəxəssislərə Horizon 2020 (son çağırışlar) və Horizon Avropa proqramlarına müraciətlərin hazırlanmasında köməklik göstərilir. Avropa Komissiyası iddialı Avropa Green Deal proqramı ilə bağlı əməkdaşlıq imkanlarını xüsusilə önə çəkir.
Avropa Komissiyasının Beynəlxalq Əməkdaşlıq Xidmət Təşkilatı tədqiqatçıları və digər maraqlı tərəfləri sentyabrın ortalarında başlayacaq Horizon 2020 Green Deal çağırışına dair virtual təlimlərdə iştirak etməyə dəvət edir.
Virtual Green Deal təlimləri üç sessiyadan ibarətdir və hər biri Green Deal çağırışını müxtəlif aspektlərdən əhatə edir. Birinci sessiyada ümumi icmal təqdim ediləcəyi halda, ikinci və üçüncü sessiyalar daha çox təfsilata yönəldiləcək, həmçinin şəbəkələrin yaradılması və layihə təkliflərinin yazılması kimi ümumi məqamlara toxunulacaq. İştirakçılar digər müvafiq tədbirlər, məlumat mənbələri və şəbəkə imkanları üzrə linklərlə təmin ediləcək. Sessiyaların birində, ikisində və ya hər üçündə iştirak etmək olar.

Организуется вебинар по финансовым возможностям 2020-09-15 14:32:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Программа Green Deal Call от Horizon 2020 организует вебинар, посвященный финансовым возможностям для стран Восточного партнерства. Первое виртуальное обучение Green Deal начнется 18 сентября 2020 года в 12.00.
Европейская комиссия поддерживает успешное участие стран Восточного партнерства (ВП) в Рамочных программах ЕС и в Европейском исследовательском пространстве (ERA). По этой причине исследователям и экспертам в области инноваций из стран Восточного партнерства оказывается помощь в подготовке заявок на Horizon 2020 (последние вызовы) и Horizon Europe. Европейская комиссия подчеркивает возможность сотрудничества с амбициозной программой European Green Deal.
Служба международного сотрудничества Европейской комиссии приглашает исследователей и другие заинтересованные стороны принять участие в виртуальных тренингах по вызову Horizon 2020 Green Deal, которые начнутся в середине сентября.
Тренинг Virtual Green Deal состоит из трех занятий, каждая из которых охватывает различные аспекты задачи Green Deal. В то время как первая сессия будет посвящена обзору, вторая и третья сессии будут посвящены более подробной информации, а также общим вопросам, таким как создание сетей и написание проектных предложений. Участникам будут предоставлены ссылки на другие соответствующие мероприятия, источники информации и возможности для общения. Можно посетить все 3 занятия.