Adı, soyadı, atasının adı: Həmdulla İsbər oğlu Əliyev
Təhsili: 1972-1982-ci ildə  Zopun kəndi  orta məktəbi bitirib. 1993-1985-ci illərdə Leninqrad (Sankt-Peterburq) şəhərində hərbi xidmətdə qulluq edib. 1993-1995-ci illərdə Leninqrad (Sankt-Peterburq) şəhərində Sosial Texnikumun  “Hüquq və Sosial təminatın təşkili” fakültəsini bitirib. 2003-2008-ci illərdə Azərbaycan Texniki Universitetinin  “Mühəndis İqtisadiyyatı və İdarəetmə” fakültəsində ikinci ali təhsilini  alıb.
İş yerləri: 1986-1990-cı illərdə H.Əliyev adına  Bakı Dərinlik Özüllər zavodunda qaynaqçı, 1990-1995-ci illərdə   “Neftmaşınqayırma” trestinin 3 №-li Təmir İdarəsində qaynaqçı, 1995-2002-ci illərdə “Günaydın” Müstəqil Kiçik Müəssisəsində işçi, direktor müavini, sonra direktor, 2002- 2008-ci illərdə Dövlət  Maşınqayırma və Konversiya Komitəsində (Müdafiə Sənayesi Bakı Xüsusi Quraşdırma Sazlama İdarəsində) əvvəlcə iş icraçısı, sonra idarə rəisi, 2008-2016-cı illərdə “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin tabeliyində olan  Cəlilabad “Sukanal” idarəsinin rəisi, Biləsüvar “Sukanal” idarəsinin rəisi, Birləşmiş "Sukanal" MMC-də müşavir, sədr müavini, Nəsimi rayon “Sukanal” idarəsinin rəisi, Sumqayıt şəhər “Sukanal” idarəsinin rəisi vəzifələrində  çalışıb.
2019-cu ilin 24  aprel tarixindən   AMEA akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunda ümumi  işlər üzrə direktor müavini işləyir.

Имя, фамилия, отчество: Хамдулла Исбар оглу Алиев
Образование: В 1972-1982 годах окончил среднюю школу села Зопун. С 1985 по 1993 год проходил военную службу в Ленинграде (Санкт-Петербурге). В 1993-1995 годах окончил факультет права и организации социального обеспечения Социального техникума в Ленинграде (Санкт-Петербурге). В 2003-2008 годах получил второе высшее образование на факультете инженерной экономики и менеджмента Азербайджанского технического университета.
Места работы: 1986-1990 гг., сварщик на Бакинском заводе глубоководных оснований им. Г. Алиева, 1990-1995 гг., сварщик в ремонтном управлении №3 треста «Нефтемашингаирма», 1995-2002 гг., служащий, заместитель директора, затем директор на независимом малом предприятии «Гюнайдын», 2002-2008 гг., сначала исполнитель работ, затем начальник отдела в Государственном комитете по машиностроению и конверсии (Бакинское специальное монтажно-наладочное управление оборонной промышленности), 2008-2016 гг., начальник Джалилабадского управления «Суканал» Открытого акционерного общества «Азерсу», начальник Билясуварского управления «Суканал», советник, заместитель председателя Объединенного ООО «Суканал», начальник Насиминского районного управления «Суканал», г. Сумгаит Работал начальником отдела «Суканал».
С 24 апреля 2019 года занимает должность заведующего административным отделом Института географии Министерства науки и образования Азербайджанской Республики.
Семейное положение: Женат, имеет троих детей.
Домашний адрес: город Баку, Ясамальский район, улица Захида Халилова, квартал 523, дом 14, квартира 79.